Biuro czynne od Poniedziałku do Piątku w godz. 9:00 - 16:00. Tel. 794 686 025, e-mail: biuro@sopcom.pl

Od 2007 r. prowadzimy przedaż podzespołów komputerowych. Specjalizujemsy się w dostarczaniu pamięci RAM i procesorów do laptopów, komputerów PC i serwerów.

Nasza pełna oferta jest dostępna również dostępna na Allegro. Zapraszamy do zakupów!

Pytania i odpowiedzi

1)    Czy możliwy odbiór osobisty?

Odbiór osobisty dla osób prywatnych możliwy wyłącznie po wcześniejszej przedpłacie przelewem. Płatności gotówkowe tylko dla podmiotów gospodarczych (przy sprzedaży na fakturę).

Adres biura:

SMM

Al. Niepodległości 753/2,

81-838 Sopot

tel. 794-686-025

godz. 9 - 16

 

2)    Ile pamięci RAM potrzebuję?

Ilość pamięci operacyjnej RAM w istotnie wpływa na szybkość pracy komputera! Jeśli nas stać to najlepiej zainstalować maksymalną ilość, którą obsługuje dany komputer (nie zawsze będzie wykorzystywana ale zapewni komfort pracy w sytuacjach maksymalnego obciążenia komputera).

Natomiast optymalna ilość pamięci RAM zależy od zastosowania komputera (jakich programów używam) oraz od systemu operacyjnego. Do normalnych zastosowań biurowych i domowych jak praca z aplikacjami typu office, przeglądanie internetu, odtwarzanie muzyki i filmów, zalecaną ilością pamięci jest:

- w komputerach z systemem operacyjnym Windows XP i starsze - 2GB
- w komputerach z systemem operacyjnym Windows VISTA, Windows7 i nowsze - 4GB

Jeśli jednak komputer ma służyć do gier lub specjalistycznego oprogramowania to należy posłużyć się zaleceniami producenta tego oprogramowania.

3)    Jak samodzielnie sprawdzić jaki typ / rodzaj pamięci potrzebuję oraz jaką ilość pamięci obsłuży mój komputer?


Najprościej użyć programu, który powie nam jaki rodzaj pamięci zainstalować oraz poda maksymalną ilość pamięci, którą możemy zainstalować. Znajduje się on pod poniższym tym linkiem na stronie www jednego z największych producentów pamięci firmy Micron / Crucial:
http://www.crucial.com/systemscanner/
Aby ściągnąć program należy zaznaczyć okienko “By selecting this box & clicking the download button, I agree to the Terms & Conditions.” I kliknąć na ikonę „Download the scanner”. Po pobraniu program należy go uruchomić. Po kilku sekundach program wyświetli stronę www z informacją o naszym komputerze i pamięci, którą możemy zainstalować.

Innym sposobem jest skorzystać instrukcji (manuala) komputera lub płyty głównej a jeśli go nie mamy to możemy sprawdzić na stronach www producentów pamięci podając model komputera lub płyty głównej: 

http://www.kingston.com/pl/memory/search/options/
http://www.crucial.com/store/drammemory.aspx

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl